شاخه خبر : تازه ها

سمینار پاراکلینیک در اپتومتری

به همت جامعه اپتومتری ایران برگزار خواهد شد
در همین راستا دوره بازاموزی پاراکلینیک در مورخه 7 و8 بهمن ماه در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همت جامعه اپتومتری و گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.
1395/11/05
حیطه تکنولوژی های پاراکلینیک در چشم پزشکی امروزه رکن اساسی در تشخیص و درمان می باشد که بدون بهره مندی از آن نمی توان به سلامت چشم و بینایی جامعه امیدوار بود.پاراکلینیک در علوم سلامت چشم چه از نظر دست یابی به مدرن ترین تجهیزات و روشها، و چه از نظر تربیت متخصصین کار با این دستگاه ها نیازمند صرف هزینه و توان بالایی است.در کشور ما و بسیاری از کشورهای پیشرفته وظیفه تربیت متخصصین کار با تجهیزات پیشرفته تشخیصی علوم چشمی به عهده دانشکده ها و انجمن علمی اپتومتری گذاشته شده است.اپتومتریستها در دوران تحصیل، مهارت کار با این تجهیزات را به صورت آکادمیک کسب می کنند و پس از فراغت از تحصیل نیز با شرکت در دوره های بازآموزی با آخرین اطلاعات و روشها در این زمینه آشنا می شوند. در بسیاری از مراکز معتبر اپتومتری و چشم پزشکی کشور، کاربا تجهیزات تشخیصی و پاراکلینیکی مختص به اپتومتریست ها بوده که نشان از اهمیت بالای برای سلامت مردم دارد. در سمینارهای تخصصی چشم پزشکی و اپتومتری نیز تدریس دوره های کار با بسیاری از تجهیزات پاراکلینیکی به عهده اپتومتریست هاست که حاکی از تسلط آنها در این حیطه است.
پرداختن به آموزش علوم پاراکلینیک در دانشکده های اپتومتری می بایست مورد توجه بیشتر قرار گیرد و صرف بودجه های کلان را می طلبد، تا در نهایت عموم جامعه از این خدمات به نحو اصولی و مطمئن بهره مند گردند. از سوی دیگر برگزاری دوره های بازآموزی مدون و هدفمند برای اپتومتریست ها در سراسر کشور باید در اولویت تصمیم گیران قرار گیرد. بدیهی است که شرکت و استفاده از آموزشهای ارائه شده در این دوره ها جزء وظایف حرفه ای فارغ التحصیلان اپتومتری در سراسر کشور است.
متاسفانه علیرغم بهره مندی مراکز چشم پزشکی در سراسر کشور از حضور اپتومتریست های آموزش دیده، دیده می شود که عده ای سودجو سلامت مردم را جدی نگرفته و انجام این امور را به افراد با تحصیلات غیرمرتبط واگذار می کنند. این قبیل رفتارها خیانت به اعتماد مردم بوده و عواقب خطرناکی را متوجه کل نظام سلامت خواهد کرد. جادارد که مسئولین برخورد با این پدیده را در دستور کار قرار داده و حساسیت بیشتری به آن نشان دهند.
در همین راستا دوره بازاموزی پاراکلینیک در مورخه 7 و8 بهمن ماه در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همت جامعه اپتومتری و گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.از کلیه همکاران دعوت می شود از این کارگاه علمی که با حضور اساتید ارزشمند برگزار می شود شرکت نمایند.
 

Gravatar
مرتضی غفاریان 10 بهمن 1395
سلام،به امید استمرار این برنامه علمی،و احقاق حقوق اپتومتریستها ،طبق قانون و شرح وظایفشان

نظرات شما پس از تائید مدیران سایت قابل رویت خواهد بود. در صورتی که عضو سایت نیستید و مایلید که تصویر شما در کنار نظرتان دیده شود، می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
نام و نام خانوادگی پست الکترونیک
متن نظر
 


ارسال نظر