شاخه خبر : تازه ها

حرکتی جدید علیه اپتومتری از سوی انجمن چشم پزشکی

دیوار اپتومتری، دیواری که هر روز کوتاهتر می شود
3 شهریورماه نامه ای از جانب دکتر محمود جباروند رئیس هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی به آقای دکتر ایدنی ریاست محترم شورای عالی نظام پزشکی ارسال شد که در آن راجع به برخی از مسائل مربوط به رشته اپتومتری اظهار نظر شده بود...
1395/06/10
3 شهریورماه نامه ای از جانب دکتر محمود جباروند رئیس هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی به آقای دکتر ایدنی ریاست محترم شورای عالی نظام پزشکی ارسال شد که در آن راجع به برخی از مسائل مربوط به رشته اپتومتری اظهار نظر شده بود. اینکه چقدر از مطالب گفته شده دارای ایرادات قانونی و غیر مستند می باشد در حوصله این مطلب نیست و نیاز است تشکل های اپتومتری واکنشی مناسب به این ادعاها نشان دهند.
اما با نگاهی گذرا به این نامه می توان متوجه شد که مخاطب اصلی آن چشم پزشکان عزیز می باشند و به اصطلاح ، این نامه مصرف داخل رشته ای دارد. در غیر اینصورت کیست که نداند در مراکز درمانی تحت مدیریت ایشان کار با دستگاه هایی که ایشان ممنوع اعلام کردند برعهده اپتومتریست هاست و سمینارهای مختلف اپتومتری با وجود کلمه "اپتومتری" تحت ریاست ایشان و در بیمارستان فارابی برگزار شده است.
البته جای افتخار دارد که در این نامه نیز به نفوذ بالای اپتومتری در بدنه جامعه و مردم اذعان شده است به طوریکه صرف استفاده از کلمه اپتومتریست را تبلیغ دانسته و این مهم نشانی دیگر از درستی و قدرت این رشته مظلوم خدمت رسان دارد. همچنین همگان می دانند اگر سنگ اندازی های مختلف در مسیر توسعه اپتومتری نبود و راه تحصیلات تکمیلی این رشته نیز عادلانه و مانند دیگر رشته های دانشگاهی بود ، غالب کارشناسان اپتومتری که مورد حمله قرار گرفته اند دارای مدارج علمی بالاتر و مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته دارای مدرک دکتری حرفه ای و تخصصی بودند.
با این اوصاف بار دیگر نیاز است تاکید شود که اپتومتری و اپتومتریست ها ضمن احترام به تمامی رشته های دانشگاهی هیچگونه نیازی به دخالت در حیطه کاری رشته های دیگر نداشته و ندارند و این رشته آنقدر وسیع هست که گاهی حتی یک اپتومتریست نمی تواند در تمام زمینه های فعالیتی اپتومتری فعالیت نماید و به مرور زمان زمینه های مختلف اپتومتری در ایران نیز مانند دیگر کشورها تخصصی خواهد شد.
حال اگر در اپتومتری نیز مانند تمام شغل های دیگر فردی اقداماتی خلاف قانون انجام داد باید طبق قانون در محاکم دارای صلاحیت و بدون دخالت گروه های غیر مرتبط به این اقدام رسیدگی شود.
 

هیچ نظری وجود ندارد

نظرات شما پس از تائید مدیران سایت قابل رویت خواهد بود. در صورتی که عضو سایت نیستید و مایلید که تصویر شما در کنار نظرتان دیده شود، می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
نام و نام خانوادگی پست الکترونیک
متن نظر
 


ارسال نظر